magazin
Április 29. a tánc világnapja, a magyar filmtörténetben pedig különösen kiemelt jelentősége van a táncnak: nemcsak Jancsó Miklós miatt, hanem mert…
továbbmagazin
Sprintelés kanyargó metrósínek között és a busz után, 246 kilométeres teljesítménytúra és távfutás a szocializmusban. Most vasárnap nagy futásra…
továbbhír
A Berlinale művészeti vezetőjének videóüzenetével nyílt meg Milorad Krstić kiállítása a múlt hétvégén. A Collegium Hungaricum tárlatát augusztus…
továbbmagazin
Útkereső fiatalok Budapesten, hazárdírozó szabadságharcosok, felfordult házasságok a rendszerváltás után és más párkapcsolati viszályok is várnak…
továbbmagazin
A végéhez értünk az elmúlt tíz év kimagasló mozgóképes teljesítményeit összegző sorozatunknak. A kisfilmek és a dokumentumfilmek után a 2010 és 2019…
továbbhír
Visszatér az Okosmozi! Az előző félévben indított sikeres kezdeményezést folytatva az Uránia októbertől ismét ingyenes délelőtti iskolai vetítések…
továbbhír
Újabb sikert hozott a magyar animációs thriller világ körüli fesztiválútja. A Ruben Brandt, a gyűjtő nyerte a legjobb filmnek járó díjat a Duna…
továbbhír
Az Anima Mundi, Dél-Amerika legnagyobb animációs filmszemléjének versenyprogramjában szerepel Milorad Krstic műkincstolvajos thrillerje és Kling…
továbbhír
Milorad Krstić Ruben Brandt, a gyűjtő című alkotása meghódította Lengyelországot is. A magyar film nyerte a közönségdíjat a poznani nemzetközi…
továbbhír
Június 22-én kiosztották a 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál elismeréseit, a nagydíjat Láng Orsolya MOME Anim diplomamunkája, a Szezon után…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié